VIDEO FABULOS! Alisson aduce victoria lui Liverpool cu un gol marcat în minutul 95!

Andrei Bobeica

Actualizat 16/05/2021 la 21:16 GMT+3

Doar victoria o ajuta pe Liverpool pentru a mai spera la un loc de Champions League, iar deplasarea de la West Brom părea accesibilă, dar ce meci este ușor în Premier League?!

Goalkeeper Alisson Becker of Liverpool scores a goal to make it 1-2 during the Premier League match between West Bromwich Albion and Liverpool at The Hawthorns on May 16, 2021 in West Bromwich, United Kingdom.

Liverpool a reușit să câștige după ce a fost condusă, cu un gol în minutul 95, marcat de portarul Alisson.

Alisson aduce victoria lui Liverpool

Liverpool a început destul de slab meciul și s-a văzut condusă încă din minutul 15, după reușita lui Robson-Kanu.
Salah a adus egalarea pentru trupa lui Klopp în minutul 33 și Liverpool a intrat mai liniștită la vestiare.
Repriza a doua nu a fost deloc cea mai reușită pentru elevii lui Klopp, pe care nu îi avantaja doar un punct în lupta pentru Champions League.
Meciul părea să meargă spre 1-1, dar în minutul 95, portarul Allison a urcat în careu la o lovitură de colț și a marcat ca un adevărat atacant cu o lovitură de cap.
picture

Rezumatul partidei West Brom-Liverpool 1-2! Alisson a marcat golul victoriei în minutul 90+5