Academica Clinceni - Viitorul 0-0. Meci extrem de slab în Liga 1

Publicat 20/10/2019 la 17:38 GMT+3

Academica Clinceni a remizat, duminică, cu FC Viitorul, scor 0-0, în etapa 13 din Liga 1.

Gheorghe Hagi

Credit imagine: From Official Website

În minutul 64, Academica Clinceni a avut o ocazie uriașă de a înscrie, când Jakub Vojtus trimite balonul în bară. De asemenea, în minutul 72, Cosmin Matei a ratat șansa de a înscrie, dar șutul său este parat de către portar. În minutul 87, Cristian Dumitru a trimis un șut din voleu, în bara transversală a porții Viitorului.
Echipele utilizate:
Academica Clinceni: Vâlceanu – Achim, Patriche, Netzer (Chatziterzoglu 41), Pârvulescu – Șut, Cebotaru – Merloi (Dumitru 84), Buziuc (Dobrescu 77), Ion – Vojtus
FC Viitorul: Cabuz – de Nooijer, Mladen, Țîru, Boboc – Houri, Artean (Artean 34), Matei (Dulca 78) – Calcan, Ganea (Ciobanu 61), Iancu Cristian
În clasamentul Ligii 1, FC Viitorul ocupă poziția a doua, cu 24 de puncte, iar Academica Clinceni se poziționează pe locul 13, cu 9 puncte.
În următoarea etapă, FC Viitorul va înfrunta Dinamo București, iar Academica Clinceni va întâlni Universitatea Craiova.