Clinceni - Dinamo 2-2. Gazdele au condus cu 2-0, "câinii" au egalat până la pauză

Sebastian Ujica

Actualizat 24/11/2019 la 15:37 GMT+2

Dinamo face un nou pas greșit în lupta pentru locurile de play-off.

Dinamo Nistor

Academica Clinceni și Dinamo au remizat scor 2-2, în runda cu numărul 17 din Liga 2.
În partida disputată pe Stadionul din Clinceni, gazdele au avut un start mai bun, deschizând scorul după doar 12 minute, prin Eugeniu Cebotaru, care a transformat o lovitură de la 11 metri. 10 minute mai târziu, George Merloi a punctat pentru 2-0 cu un șut din afara careului.
Dinamo a încheiat în forță prima repriză, reușind să egaleze până la pauză. În minutul 32, Deian Sorescu a înscris cu o execuție spectaculoasă din interiorul careului. Scorul final a fost stabilit de Slavko Perovic, în minutul 45+2, care a punctat din apropierea liniei porții.
În repriza secundă, ambele formații au fost aproape de a mai înscrie, însă partida s-a încheiat la egalitate, scor 2-2. În urma acestui rezultat, Academica Clinceni se menține pe locul 12, cu 15 puncte acumulate. De partea cealaltă, Dinamo rămâne pe poziția a noua, cu 22 de puncte.
În runda următoare, Academica Clinceni va evolua pe terenul Chindiei Târgoviște, în timp ce Dinamo va primi vizita celor de la Poli Iași.