Dennis Man, reacție nervoasă după înfrângerea FCSB-ului în fața Astrei: "Ne încurcăm din prostie"

Actualizat 29/06/2020 la 22:29 GMT+3

FCSB a ratat șansa de a se poate apropia la 6 puncte de liderul CFR Cluj şi la 5 de Universitatea Craiova, ocupanta locului 2.

Dennis Man, atacantul celor de la FCSB

FCSB a cedat în deplasare la Giurgiu în fața echipei antrenate de Bogdan Andone. Băieții lui Vintilă s-au despins în prima repriză la 2-0, însă roș-albaștrii nu au fost capabili să mențină avantajul, iar Astra a revenit pe finalul primei părți, iar la începutul reprizei a doua s-a restabilit egalitatea. În minutul 80, Alibec a stabilit scorul final, 3-2.
Pentru FCSB a a deschis scorul Ovidiu Popescu în minutul 18 dintr-o pasă a lui Dennis Man. Acesta din urmă a înscris pentru oaspeți al doilea gol în minutul 29. Mai târziu, Denis Alibec a înscris primul gol pentru gazde în minutul 36, iar în minutul 53, Takayuki Seto a egalat la 2, iar Alibec a mai înscris un gol în minutul 80. În etapa viitoare, Astra va da peste liderii de la CFR Cluj, în timp ce FCSB se va duela cu FC Botoșani.

Dennis Man a răbufnit după înfrângerea FCSB-ului

Dennis Man a marcat un gol, dar nu a fost de ajuns pentru echipa lui Vintilă. "Am avut ocazii foarte multe. Unele le-am transformat în goluri. Spuneam la pauză să ne concentrăm în faţa porţii, să nu ne coste. Nu găsesc o explicaţie, ne-am relaxat, nu se poate să pierdem de la 2-0. Campionatul este gata pentru noi. Am sperat, dar ne încurcăm de la etapă la etapă. De 4 ani încoace, ne încurcăm din prostie, nu tratăm meciurie cum ar trebui. Toată echipa este vinovată", a spus Man, după meci.

Liga 1 | Astra Giurgiu – FCSB 3-2: Echipele de start

Echipă de start Astra: Lazar - David Bruno, Dima, Graovac, Radunovic - Şerban, Crepulja, Seto, Răduţ - Alibec, Budescu
Rezerve: Bolboașă, Graur, Dandea, V. Gheorghe, Balaure, Stahl, Ioniță, Fatai, D. Gheorghe
Echipă de start FCSB: Vlad - Creţu, Cristea, Miron, Ovidiu Popescu - Olaru, Vînă, Moruţan - Man, Adrian Petre, Tănase
Rezerve: Udrea, Dumitru, Perianu, Pantea, Pandele, Tand, Niță, Popa