Dinamo, învinsă cu 2-1 de Voluntari. Tudorie a marcat golul victoriei pe final de meci

Sebastian Ujica

Actualizat 09/02/2020 la 19:12 GMT+2

Dinamo a pierdut orice speranță de a mai prinde play-off-ul din Liga 1 și în acest sezon.

Dinamo

FC Voluntari a învins, duminică, pe Dinamo București, cu scorul de 2-1, în etapa 24 din Liga 1.
”Câinii roșii” au deschis scorul, în minutul 38, când Deian Sorescu a împins în plasă balonul respins în fața porții de portarul Cojocaru. Skovajsa a avut o intrare dură asupra lui Cătălin Țîră, în minutul 73, iar, din cauză că avea deja un cartonaș galben, fundașul a fost eliminat. În urma deciziei arbitrului, apărarea dinamovistă a rămas destabilizată. Astfel, în minutul 76, Țîră a adus egalitatea pe tabela de marcaj, după ce a preluat balonul pasat de Căpățână și a driblat un jucător advers.Golul victoriei a fost marcat de Tudorie, în minutul 81. Mijlocașul a trimis un șut frumos de la marginea careului, după ce a preluat pasa lui Țîră.
Echipele de start:
  • FC Voluntari: Cojocaru - Struna, Pașcanu, Achim, Kocic - Gorobsov, Pablo de Lucas - Căpățînă, Eric de Oliveira, Ion Gheorghe - Simonovski
  • Dinamo: Piscitelli - Kostrna, Mihai Popescu, Ricardo Grigore, Skovajsa - Mrzljak, Răuță - Mihaiu, Fabbrini, Sorescu - Perovic
În urma acestui rezultat, Dinamo București se poziționează pe locul 9 în clasamentul Ligii 1, cu 31 de puncte, iar FC Voluntari rămâne pe ultimul loc, cu 14 puncte.