Goztepe a rămas în inferioritate numerică în minutul 50, după ce Beto, fostul portar al lui CFR Cluj, a făcut henț în afara careului. Cu Alin Toșca pe teren, Gaziantep a deschis scorul la opt minute distanță printr-un șut-centrare care l-a păcălit pe nou-intratul Bakirbas. Emir a adus egalarea pentru oaspeți cu un o execuție peste portarul lui Gaziantep în finalul partidei.

Gaziantep pe podium, după șase etape

După șase meciuri jucate, clubul lui Marius Șumudică încheie podiumul în campionatul Turciei, la trei puncte în spatele liderului Alanyaspor. Gaziantep a început rău noul sezon cu o înfrângere pe terenul lui Fenerbahce (5-0). Au urmat apoi trei victorii în patru etape, contra lui Genclerbirligi, Besiktas și Rizespor. Două egaluri completează rezultatele echipei antrenate de fostul jucător al Rapidului în acest sezon.
Turkish Süper Lig
Marius Șumudică, OUT de la Yeni Malatyaspor! Decizia turcilor după eșecul cu Goztepe
14/01/2022 LA 20:47
Șumudică se află pe banca lui Gaziantep din luna iunie a acestui an. Ultimele echipe pe care le-a antrenat sunt Al-Shabab (Arabia Saudită), Kayserispor (Turcia), Astra Giurgiu (România) și Concordia Chiajna (România). Șumudică a câștigat numai două trofee din poziția de antrenor, ambele cu Astra (titlul de campioană a României și Supercupa României).

Programul meciurilor lui Gaziantep:

• Gaziantep - Basaksehir
  • Trabzonspor - Gaziantep
  • Gaziantep - Alanyaspor
  • Ankaragucu - Gaziantep
  • Gaziantep - Galatasaray
Două variante de lux pentru Budescu după despărțirea de FCSB: Dan Petrescu și Șumudică
03/01/2022 LA 06:00
Încă o înfrângere pentru Șumudică în Turcia! Echipa lui a pierdut cu Fenerbahce și e pe ultimul loc
26/12/2021 LA 18:19