Dinamo, înfrângere drastică în Liga Campionilor! PSG a făcut instrucție cu trupa lui Xavi Pascual

Publicat 23/09/2021 la 23:10 GMT+3

Dinamo nu a avut nicio șansă în runda a doua a Ligii Campionilor. Trupa lui Xavi Pascual a cedat cu un scor drastic în fața celor de la PSG, 41-30.

Dinamo handbal

Dinamo București a debutat cu dreptul în Liga Campionilor și a învins-o în prima rundă pe Kielce, cu 32-29. Trupa antrenată de Xavi Pascual nu a putut repeta succesul din urmă cu o săptămână și a cedat în fața lui PSG cu un scor drastic, 41-30, exact așa cum au prezis bookmakerii înaintea meciului de la Paris. În eventualitatea unei victorii a "dulăilor", lumea handbalului ar fi asistat la o surpriză uriașă.
După prima repriză scursă la Paris, PSG conducea la o diferență de 10 goluri (21-11), trupa lui Raul Gonzalez făcând instrucție generală cu Dinamo. Nici în repriza secundă nu a fost mai bine pentru "dulăi", care s-au văzut conduși la o diferență și mai mare.
Dinamoviștii au fost dezavantajați de faptul că au ajuns la Paris fără 4 membri de bază ai echipei. Xavi Pascual şi Humet, Racoțea și Shebib au fost suspecți de COVID-19, astfel că au rămas la București. În cele din urmă, se pare că cei patru nu au coronavirus, dar au rămas totuși acasă ca măsură de prevenție, după ce testele lor au fost inițial neconcludente.