Luis Suarez, dublă și assist în primele 20 de minute jucate pentru Atletico. Reacția lui Diego Costa

Publicat 27/09/2020 la 20:51 GMT+3

Ateltico Madrid a învins cu 6-1 pe Granada, meci în care Luis Suarez a strălucit. La primul său meci pentru "los colchoneros", vârful venit de la Barcelona a reușit două goluri și un assist.

Luis Suarez, dublă la debutul pentru Atletico Madrid

Luis Suarez are toate șansele să se transforme în transferul anului în Spania. Adus de la Barcelona pentru o sumă modică, uruguayanul a fost debutat azi de Diego Simeone, la Atletico Madrid.
Sud-americanul a intrat în minutul 70, în locul lui Diego Costa, la scorul de 3-0 pentru gazde. Suarez a avut nevoie de doar un minut pentru a pasa decisiv pentru Llorente, pentru ca apoi, în minutele 85 și 90+3 să reușească o dublă.
"Nu înțeleg cum Barcelona a lăsat un jucător precum Luis Suarez să plece", a spus Diego Costa, care a marcat și el azi, la final.
Cu primul său gol pentru Atletico, uruguayanul a ajuns la cota 200 de reușite în campionatul Spaniei.