• Fernandes (P)
    2'
Înaintea meciului

Manchester City - Manchester United

Barclays Premier League - Eurosport îți oferă live scorul meciului de baschet dintre Fotbal și Manchester City. Partida începe la 19:30 pe 5 octombrie 2021. Acoperirea noastră live îți permite să prinzi toate momentele cheie pe măsură ce se întâmplă.
Cine va ieși triumfător în duelul antrenorilor Josep Guardiola și Michael Carrick? Află răspunsul când începe transmiunea live pe Eurosport.ro

Votează și spune-ne cine va câștiga între Manchester City și Manchester United. Vezi câteva știri dedicate acestora înainte de meci. Bucură-te de câteva articole dedicate celor două echipe de Fotbal.
Vizitează profilurile noastre detaliate pentru Manchester City și Manchester United. Obține ultimele informații despre Fotbal: programe, rezultate și clasamente.

30
Highlights

Șterge

Ole Gunnar Solskjaer a devenit primul manager din istoria lui Manchester United care câștigă primele sale 3 meciuri pe terenul rivalei City.

FLUIER FINAL! Manchester City - Manchester United 0-2. "Diavolii" s-au impus pe Etihad și au oprit seria extraordinară de 28 de meciuri fără înfrângere în toate competițiile pentru liderul din Premier League.

După 28 de etape, United se află pe locul 2 în Premier League, la 11 puncte în spatele liderului Manchester City.

50'

GOOOOOOOOL Manchester United! Luke Shaw dublează avantajul "diavolilor", cu un șut la colțul lung, din interiorul careului. Fundașul "diavolilor" a pornit o cursă fulgerătoare din propria jumătate, a combinat la marginea careului cu Rashford, și a finalizat superb.

Video - Manchester City - Manchester United. Luke Shaw, gol superb după o cursă fulgerătoare

01:15

PAUZĂ! Manchester United conduce cu 1-0 pe terenul lui City, după primele 45 de minute.

2'

GOOOOOOOL Manchester United! Bruno Fernandes a transformat penalty-ul, cu un șut puternic în dreapta lui Ederson.

Video - Premier League. Manchester City - Manchester United. Bruno Fernandes a deschis scorul în minutul 2

01:56
1'

Penalty pentru Manchester United! Ce început de derby pe Etihad! Martial a fost faultat în careu de Jesus, iar arbitrul central a dictat lovitură de la 11 metri.