• TellesShaw
    45'
Înaintea meciului

Manchester United - Wolverhampton Wanderers

Barclays Premier League - Urmărești meciul de Fotbal ​​dintre Manchester United și Wolverhampton Wanderers în direct pe Eurosport. Meciul începe la 22:00 pe 29 decembrie 2020. Acoperirea noastră live îți permite să vezi toate momentele cheie pe măsură ce se întâmplă.
Cine va ieși triumfător în duelul antrenorilor Ole Gunnar Solskjær și Nuno? Află răspunsul când începe transmiunea live pe Eurosport.ro

Votează și spune-ne cine va câștiga între Manchester United și Wolverhampton Wanderers. Vezi câteva știri dedicate acestora înainte de meci. Bucură-te de câteva articole dedicate celor două echipe de Fotbal.
Vizitează profilurile noastre detaliate pentru Manchester United și Wolverhampton Wanderers. Obține ultimele informații despre Fotbal: programe, rezultate și clasamente.

30
Highlights

Șterge

FINAL. Manchester United a dat lovitura în prelungirile meciului cu Wolves! Rashford a marcat în ultimul minut al partidei de pe Old Trafford, cu un șut deviat.

În urma victoriei din această seară, "diavolii roșii" au urcat pe locul 2 în Premier League, la 2 puncte în spatele liderului Liverpool. De cealaltă parte, "lupii" vor încheia etapa pe poziția a 12-a, cu 21 de puncte acumulate.

90+3'
Manchester United

GOOOOOOOOL Manchester United! Rashford a dat lovitura în prelungirile meciului, cu un șut din interiorul careului, deviat de Saiss pe lângă Rui Patricio, exact lângă bară.

Marcus Rashford celebrates
81'
Wolverhampton Wanderers

Ait Nouri, lansat excelent printre fundașii lui United, a finalizat cu un șut plasat, dar De Gea s-a aflat la post și a respins.

69'

Cavani reușește să trimită mingea în poartă, cu latul din câțiva metri, dar golul este anulat pe motiv de offside.

64'

Rashford s-a desprins de adversarul direct și a reluat cu capul centrarea expediată de Bruno Fernandes, dar mingea s-a dus mult peste poartă.

Marcus Rashford of Manchester United rues a missed chance during the Premier League match between Leicester City and Manchester United

A început repriza a doua pe Old Trafford!

Pauză pe Old Trafford! Manchester United și Wolves se află la egalitate, scor 0-0, după primele 45 de minute.

39'

Replică rapidă oferită de Wolves! Saiss a reluat spectaculos din careul lui United, după o centrare la prima bară, dar De Gea a intervenit salvator și a respins în corner.

34'

Prima mare ocazie a meciului este semnată de Bruno Fernandes! Mijlocașul lui United a scăpat din marcaj și a reluat cu un șut din voleu din apropierea porții, dar goalkeeper-ul lui Wolves, Rui Patricio, s-a opus excelent.