Etapă nebună în Serie A!Record unic stabilit de Ronaldo, Milan câștigă cu 7-0,Radu, titular la Inter

Andrei Bobeica

Publicat 12/05/2021 la 23:47 GMT+3

Deși atât Juventus cât și Cristiano Ronaldo sunt departe de cea mai bună formă, portughezul continuă să stabilească recorduri.

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo a marcat un gol în victoria echipei sale pe terenul lui Sassuolo, scor 3-1.

Record unic pentru Cristiano Ronaldo

Ronaldo a marcat în minutul 45 golul de 2-0 al echipei sale. A fost cel de-al 100-lea gol pentru Juventus.
Astfel, starul portughez a devenit primul jucător din istoria lui Juventus care ajunge la 100 de goluri după doar 3 sezoane.
Cu golul 100 pentru Juventus, Cristiano Ronaldo a devenit singurul fotbalist care a marcat cel puțin 100 de goluri în 3 campionate diferite, dar și pentru echipa națională.

Milan, scor neverosimil cu Torino

După ce a câștigat cu 3-0 în fața lui Juventus, la Torino, AC Milan a câștigat și cu FC Torino. Milanezii au marcat de 7 ori contra torinezilor. Theo Hernandez cu o dublă, Rebic cu un hattrick, Brahim Diaz și Kessie cu câte o reușită au marcat pentru victoria lui Milan.

Ionuț Radu, titular în premieră la Inter

Ionuț Radu a jucat titular pentru Inter în derby-ul cu AS Roma. Deja campioni, nerazurrii au intrat fără presiune pe teren, iar Conte a decis să-l trimită din primul minut pe Ionuț Radu.
Inter a câștigat cu 3-1 meciul de pe Giuseppe Meazza. Brozovic, Vecino și Lukaku au marcat pentru campioana Italiei, în timp ce Mkhitaryan a înscris în poarta lui Radu.