Simona Halep a fost eliminată de la Australian Open 2021 de Serena Williams, în sferturile de finală.
În optimi, campioana noastră a trecut de Iga Swiatek, deși a cedat primul set, scor 3-6. Simo a pus în scenă o revenire impresionantă și și-a adjudecat următoarele 2 seturi, scor 6-1, 6-3.
A fost un meci superb, cu numeroase schimburi de mingi spectaculoase. Unul dintre schimburi, câștigat de Halep, a fost inclus de organizatorii Australian Open în TOP 5 Cele mai frumoase momente de la Melbourne, de pe tabloul feminin.
Australian Open
Australian Open | Djokovic - Medvedev. Sârbul nu se teme de noua generație! Ce a spus despre rus
20/02/2021 LA 18:59

Australian Open 2021. Simona Halep, punct de vis în meciul cu Swiatek

Mai precis, este vorba despre punctul câștigat de Simona la scorul de 4-0, în setul secund. Swiatek a trimis o scurtă la fileu, dar românca nu a renunțat și a alergat din răsputeri. Cu un efort admirabil, Simo a ajuns în ultimul moment și a oferit o replică extraordinară: o contra-scurtă la care poloneza n-a mai putut să facă nimic.
Australian Open 2021. TOP 5 Cele mai spectaculoase momente de la Melbourne, de pe tabloul feminin:
  • Swiatek, în meciul cu Ferro
  • Halep, în meciul cu Swiatek
  • Brady, în finala cu Osaka
  • Barty, în duelul cu Alexandrova
  • Muguruza, în meciul cu Diyas
Australian Open | Medvedev s-a amuzat pe Twitter, după victoria cu Tsitsipas: "Să fim serioși!"
19/02/2021 LA 16:57
#MeciuriMemorabile | Nadal a plecat în mijlocul conferinței, după ce a fost eliminat de Tsitsipas!
17/02/2021 LA 15:42